Polecam naturalne suplementy Calivita .Witamina na dobry wzrok Witamina AW stanach napięcia nerwowego Magnez B6

e-Pasożyty.pl

Skutecznie przeciw pasożytom

Leiszmania

Posted by goska2 on Luty - 16 - 2012 with 0 Comment

Leiszmania

Pasożyty, które wywołują chorobą zwaną leiszmanią znajdują się z małych muszkach, które odżywiają się min. krwią ludzką orz zwierzęcą. Rozmnażają się one w jelicie owadów, gdzie dochodzi od ich rozmnażania. W przypadku ukłucia człowieka dochodzi do zakażenia danym pasożytem. Jednak częściej dostają się one do krwiobiegu człowieka poprzez zgniecenie muszki na skórze. W ten sposób dostają się one do naszego organizmu, a następnie osadzają w śledzionie, wątrobie, a także w monocytach. Tutaj przeobraża się w postać kulistą, tracąc przy tym witki. Składają się z jądra i ciała. Dochodzi do podziału pasożytów z komórkach, które zostają przez nie całkowicie zajęte. Istnieją różne odmiany tej choroby, a najczęściej występuje ona w Azji, szczególnie w Indiach i Chinach, a także w Afryce i gorących krajach Europu, takich jak Grecja, Hiszpania, czy Włochy.
Do najczęściej spotykanych objawów należy zaliczyć min. gorączkę występującą szczególnie nocą, a także biegunki oraz kaszel. Leiszmania może prowadzić także do ciężkich schorzeń, które objawiać się będą min. obrzękiem wątroby oraz śledziony. Możemy także doznać zabarwienia skóry na szaro, a także owrzodzeń śluzówki. Pasożyty atakują min. komórki śledziony, wątroby, szpiku kostnego, co prowadzi do bardzo dużych zmian w naszym organizmie. Jednym z objawów mogą być także powiększone węzły chłonne, które stale nawracają. Jej nieleczenie może prowadzić do śmierci.
Jest tak wiele odmian tej choroby, że objawy mogą być naprawdę różnorodne. Jednak mają jedną wspólną cechę – są niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Dlatego szeroko stosowana profilaktyka może nam pomóc w zdrowiu. Przede wszystkim należy unikać miejsc, gdzie nagromadzone są w większej ilości muchówki, przenoszące pasożyty leiszmanii. Jest to tym bardziej ważne, że nie ma na tą chorobę szczepionki. Warto także stosować środki, które służą odstraszaniu owadów na skórę oraz na odzież. Tylko w ten sposób uchronimy się przed tą groźną dla człowieka chorobą, która atakuje cały organizm.

You must be logged in to post a comment.

'