Polecam naturalne suplementy Calivita .Witamina na dobry wzrok Witamina AW stanach napięcia nerwowego Magnez B6

e-Pasożyty.pl

Skutecznie przeciw pasożytom

Tasiemiec wieńcogłowy (bąblowiec) jest niewielkich rozmiarów – dł. ok. 2mm. Należy do bardzo odpornych pasożytów. Jego jaja w temperaturze -27 stopni Celsjusza przeżywają 54 dni, a inwazyjność tracą po 96 godzinach przebywania w temperaturze -70 stopni Celsjusza. Obecność tasiemca notowana jest nawet w okolicach koła podbiegunowego.

ZESTAW ANTY-PASOŻYTY I GRZYBICE ZAMÓW 30% TANIEJ W KLUBIE CALIVITA

paraprotex1.jpgaz_zymes1.jpgnopalin1.jpg

Po raz pierwszy w Polsce bąblowicę wykryto w 1994 r. u lisów w woj. pomorskim. Kolejne badania ujawniły jego powszechne występowanie w woj.: warmińsko-mazurskim i podkarpackim.

Bąblowica (Echinococcus Multilocularis) to groźna choroba, a jej głównymi nosicielami są mięsożerne zwierzęta leśne, głównie lisy. Mogą ją przenosić także psy i koty. Człowiek zaraża się jedząc niemyte jagody i owoce leśne (poziomki, borówki, maliny itp.), do których mogą być przyczepione jaja bąblowca.

borowka.jpg

Jajeczka dostając się do organizmu ludzkiego przekształcają się w larwy. Następnie larwy wraz z krwią osadzaj się na rozmaitych narządach. Najczęściej są to: wątroba, płuca, mózg, oko. Zdarza się, że pasożyt powoduje poważne urazy. W momencie, gdy osadzi się na oku może doprowadzić nawet do ślepoty.

Po zaczepieniu na jakimś narządzie wewnętrznym tworzy duże cysty. Osiągają one znaczne w porównaniu z wielkością tasiemca rozmiary, porównywalne do rozmiarów głowy małego dziecka. Wewnątrz cysty znajdują się larwy pasożyta. Nierzadko cysta wywołuje ból. W niektórych przypadkach prowadzi do powstania żółtaczki. Dzieje się tak na skutek ucisku na przewody żółciowe, wtedy jest znacznie utrudniony odpływ żółci do przewodu pokarmowego. Bąblowiec, który będzie zlokalizowany w płucach może doprowadzić do duszności, kaszlu. Niewykluczone, że będzie występowało krwioplucie oraz bóle w obrębie klatki piersiowej. Cysta, która utworzy się w mózgu przypomina objawy podobne do guza mózgu. Prawdopodobnie wówczas będzie odczuwalny narastający ból głowy.

Bąblowica może przybrać dwie postaci:


Jednojamową (Echinococcus granulosus)
. Larwa tego tasiemca osadza się w wątrobie, płucach lub innym narządzie. Wokół niej wytwarza się torbiel wypełniona płynem. Rośnie powoli, osiągając niekiedy nawet 30 cm średnicy. Zakażony człowiek może przez wiele lat nie wiedzieć, że ma taką torbiel. Dopiero gdy zacznie ona uciskać na inne narządy, pojawiają się mdłości, kłucie w boku, bóle brzucha. Konieczna jest wówczas szybka operacja, pęknięcie torbieli zagraża bowiem życiu (może spowodować wstrząs anafilaktyczny).

Wielojamową (Echinococcus multilocularis). To groźniejsza postać choroby.W wątrobie nie powstaje torbiel; pasożyt szybko się rozrasta, niszcząc miąższ tego narządu – w efekcie wątroba przypomina dziurawy ser. Co gorsza, bąblowiec wędruje z krwią do płuc, oka, a nawet mózgu. 90 proc. przypadków kończy się śmiercią. Ta postać bąblowicy do złudzenia przypomina chorobę nowotworową z przerzutami

OBJAWY ZAKAŻENIA

W zależności od umiejscowienia:

- w wątrobie: żółtaczka, pobolewanie w prawym podżebrzu,

- w płucach: krwioplucie, kaszel, duszność, bóle w klatce piersiowej, świąd,

- w mózgu: bóle głowy, zaburzenia psychiczne wynikające z uszkodzenia mózgu (zespół
psychoorganiczny),

- w nerkach: nawracające bóle, krwiomocz, zaburzenie czynności nerek.

ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIU:

- jagody, poziomki i borówki trzeba przed zjedzeniem umyć strumieniem ciepłej, bieżącej wody.

- po powrocie z grzybobrania lub leśnej wędrówki należy dokładnie umyć ręce (sobie oraz dziecku).

- gdy jesteśmy w lesie, nawet na chwilę nie spuszczajmy z oczu maluchów. Pilnujmy, by syn czy córka nie podnosili niczego do ust

- regularnie odrobaczajmy psy i koty (dotyczy to zwłaszcza zwierząt gospodarskich, hodowanych na wsi).

- zawsze przed jedzeniem myjmy kupione owoce i warzywa.

Bardzo trudno pozbyć się bąblowca. Lepiej nie dopuścić do jego powstania, poprzez odpowiednią profilaktykę. Szczególnie ryzykowna jest zabawa z pieskiem. Jest on stosunkowo częstą przyczyną zarażeń. Jajeczka pasożytów zazwyczaj znajdują się w okolicy odbytu, łapek, ud. Z tego względu nie jest wskazane zbytnia zażyłość z psem. Jeżeli mimo wszystko trudno odgonić dziecko od pieska to można go poddać kuracji przeciw tasiemcom, która przeprowadzana regularnie w dużym stopniu zmniejsza ryzyko zarażeń. Ważne w profilaktyce jest mycie rąk, gdyż nawet jeżeli znajdują się na nich jaja bąblowca to można się ich w ten sposób pozbyć.

Jak uniknąć zakażenia – więcej informacji

PROFILAKTYKA ORAZ WSPOMAGANIE LECZENIA

Ponieważ każdego dnia, w każdej godzinie narażeni jesteśmy na infekcję, należy przynajmniej raz na pół roku systematycznie dokonywać profilaktyki oczyszczania organizmu z pasożytów oraz odtruwania z toksyn.

Kuracja profilaktyczna
Oczyszczanie z toksyn
Oczyszczanie z toksyn poprzez stopy

KURACJA LECZNICZA ZA POMOCĄ SUPLEMENTÓW

KURACJA LECZNICZA ZA POMOCĄ SUPLEMENTÓW DLA DZIECI

'