Polecam naturalne suplementy Calivita .Witamina na dobry wzrok Witamina AW stanach napięcia nerwowego Magnez B6

e-Pasożyty.pl

Skutecznie przeciw pasożytom

Tasiemiec nieuzbrojony ( Taenia saginata) występuje w jelicie cienkim człowieka. Ciało tasiemca nieuzbrojonego, tak jak innych tasiemców jest płaskie podobne do tasiemki. Składa się z główki ( którą pasożyt przytwierdza się do ściany jelita), szyjki i reszty ciała złożonej z wielu członów.

Im dalej od główki tym są szersze i większe. U dorosłego osobnika człony te są naładowane tysiącami jajeczek, które wydalane są z kałem na zewnątrz. W główce tasiemca nieuzbrojonego znajdują się 4 przyssawki, nie ma on jednak wieńca mocnych haczyków i stad jego nazwa nieuzbrojony.Tasiemiec nieuzbrojony do swego rozwoju potrzebuje dwóch żywicieli: w jednym żyją dorosłe pasożyty, w drugim ich larwy. tasiemiec_nieuzbrojony.gif

Gospodarzem dorosłych pasożytów jest zawsze człowiek. Żywicielem larw jest bydło.

ZESTAW ANTY-PASOŻYTY I GRZYBICE ZAMÓW 30% TANIEJ W KLUBIE CALIVITA

paraprotex1.jpgaz_zymes1.jpgnopalin1.jpg

SPOSÓB ZAKAŻENIA
Człowiek najczęściej może się zarazić tasiemcem nieuzbrojonym jedząc surowe lub niedogotowane mięso wołowe, w którym mogą znajdować się otorbione larwy tasiemca tzw. wągry.

Bydło zaraża się zajadając wraz z trawą jajeczka pasożyta wydalane z kałem przez ludzi chorych na tasiemce. Z jajeczek tych wylęgają się w jelitach zwierząt maleńkie, niewidoczne gołym okiem larwy, które wędrują do mięśni. Osiedliwszy się w mięśniach larwy szybko rosną tworząc białe, pęcherzykowate twory czyli wągry. Gdy człowiek zje niedogotowane mięso z wągrami, w jego przewodzie pokarmowym oswobodzone z otoczek pod wpływem soków trawiennych larwy przyczepiają się do ściany jelita i stopniowo rosnąc dalej stają się dorosłymi osobnikami, zdolnymi z kolei do wytwarzania milionów nowych jajeczek.

OBJAWY ZAKAŻENIA

Obecność tasiemców w przewodzie pokarmowym człowieka powoduje liczne dolegliwości:
- zawroty lub bóle głowy,
- osłabienie,
- mdłości,
- wymioty,
- bóle brzucha,które pojawiają się zwłaszcza na czczo.


ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIU:

- spożywanie mięsa pochodzącego z legalnego uboju (zbadanego przez służbę sanitarno – weterynaryjną),
- unikanie konsumpcji surowego mięsa (zawsze istnieje niewielkie ryzyko zarażenia),
- poprawa warunków hodowli bydła i warunków sanitarnych na wsi (zapobieganie zanieczyszczaniu fekaliami ludzkimi wody i gleby).


PROFILAKTYKA ORAZ WSPOMAGANIE LECZENIA

Kuracja przeciwtasiemcowa powinna trwać minimum kilka miesięcy ponieważ za pierwszym razem nie zawsze udaje sie usunąć całego robaka. Często wydostają się na zewnątrz same człony, a w jelicie pozostaje mocno przytwierdzona główka, z której po pewnym czasie mogą wyrosnąć nowe człony.
Ok 3 miesięcy po takim okresie z pozostałej główki tasiemca odrasta nowy pasożyt.

'