Polecam naturalne suplementy Calivita .Witamina na dobry wzrok Witamina AW stanach napięcia nerwowego Magnez B6

e-Pasożyty.pl

Skutecznie przeciw pasożytom

Anisakioza

Posted by goska2 on Luty - 7 - 2012 with 0 Comment

Anisakioza to rodzaj inwazji, która zapoczątkowana jest przez pasożyty zwane nicieniami. Najpierw rozwijają się one w morskich skorupiakach, rybach, następnie w ssakach. Człowiek zarażony zostaje przypadkiem po spożyciu ryb zawierających larwy nicieni np. zielone śledzie lub też sushi. Larwy nie przekraczają wielkości 2 cm, najpierw dostają się do błony śluzowej żołądka, gdzie następują kurczowe bóle brzucha, a także wymioty, które powstają już w kilka godzin po posiłku. Tydzień po zarażeniu pasożyty zaczynają się przemieszczać do jelita cienkiego, co powoduje ostre bóle brzucha.
Objawy anisakiozy są bardzo różne. Jednym z nich jest min. silny ból brzucha oraz wymioty, które pojawiają się bardzo szybko i są bardzo uciążliwe. Jest to początkowe stadiom choroby, z którym już warto udać się do lekarza. W późniejszym czasie dochodzi do kaszlu, gdzie często larwy wydostają się na zewnątrz przez jamę ustną, co jednak nie jest przez nas zauważalne. Jeśli zajmą one jelita, to może dojść do stanów zapalnych, co sprawia ból, również podczas wypróżniania.

W wyniku działania toksyn występują reakcje alergiczne, a skórze pojawiają ie plamy. Często jest to mylone uczuleniem w wyniku spożycia mięsa ryby. Dlatego też na początku nie jest to wykryta choroba.

W związku z tym warto zadbać o odpowiednią profilaktykę. Jest ona możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad, które są bardzo proste, a mogą nas uchronić przed danym schorzeniem.
Należy przede wszystkim najpierw dobrze zamrozić ryby morskie, aby całkowicie usunąć je z larw, które staną się obumarłe. Jednak musi być ono także dobrze obrobione, ponieważ mrożenie często nie usuwa larw do końca. Dlatego też musi być ono dobrze przysmażone, czy też ugotowane w zależności od potrawy, do jakiej zostaje przygotowane. Należy także sprawdzać pochodzenie roślin morskich i skorupiaków, a także dobrze je obrabiać i myć, aby nie doszło do zakażenia. W ten sposób na pewno nie będziemy cierpieć na to schorzenie.

You must be logged in to post a comment.

'