Polecam naturalne suplementy Calivita .Witamina na dobry wzrok Witamina AW stanach napięcia nerwowego Magnez B6

e-Pasożyty.pl

Skutecznie przeciw pasożytom

Chlamydia

Posted by goska2 on Marzec - 26 - 2013 with 0 Comment

Chlamydia to Gram-ujemne bakterie wewnątrzkomórkowe. Mikroorganizmy te po wtargnięciu do organizmu przyczepiają się do komórek gospodarza, następnie wnikają do nich i tam się mnożą, a następnie rozprzestrzeniają drogą krwionośną. Najbardziej znane to chlamydia trachomatis oraz chlamydia pneumonia.

ZESTAW ANTY-PASOŻYTY I GRZYBICE ZAMÓW 30% TANIEJ W KLUBIE CALIVITA

Chlamydia trachomatis są najczęstszym drobnoustrojem wywołującym stany zapalne kobiecych narządów płciowych, niepłodności oraz niektórych powikłań ciąży.
Chlamidia trahomatis powoduje niebezpieczną chorobę o nazwie chlamydioza – niebezpieczną chorobę weneryczną.

250px-chlamydiatrachomatiseinschlusskorperchen.jpg

Chlamydia pneumoniae powoduje długotrwałe i trudne do wyleczenia zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych. Przenosi się drogą kropelkową i droga bliskiego kontaktu, stąd najczęściej obserwowana bywa w dużych skupiskach ludzi (np. przedszkola, szkoły itp.). Obok objawowych infekcji częste jest także nosicielstwo i zakażenia bezobjawowe, co sprzyja rozprzestrzenianiu się choroby.

Chlamydie powodują również:
- zapalenie narządów płciowych,
- bezpłodność,
- wady wzroku,
- rozstroje układu trawiennego ( zapalenie trzustki, rozstroje wątroby, cukrzyca),
- niszczą ścianki naczyń krwionośnych,
- bóle i zapalenia stawów,
- zmiany w układzie nerwowym,
- spadek odporności,
- astmę,
- skłonności alergiczne.

Mogą też wystąpić schorzenia naczyń z chorobą wieńcową włącznie. Chlamydia uszkadza bowiem śródbłonek naczyniowy, powoduje zapalenie naczyń, sprzyja wykrzepianiu włóknika i może inicjować proces miażdżycowy (w ogniskach miażdżycowych znaleziono tę bakterię).

w kwietniu 1996 roku, naukowcy badając w szpitalach Jochanesburga chorych, u których wystąpił zawał, zwrócili uwagę na niezwykłą prawidłowość: z 80 badanych u 75 we krwi była znaleziona bakteria Chlamidia trahomatis – czynnik pobudzający chlamydiozę. Zaistniało przypuszczenie, że jest to zdarzenie nieprzypadkowe. Następne badania prowadzone w ciągu roku pokazały, że chlamydie naprawdę niszczą ścianki tętnicy i prowadzą do zawału.

Cztery piąte kobiet chorych na chlamydię nie ma objawów.
Najczęściej występującym objawem u kobiet jest nasilona wydzielina z pochwy, która zwykle pojawia się 7-14 dni po kontakcie z bakterią chlamydii.

Inne objawy to:
- ból podczas oddawania moczu,
- krwawienie z pochwy,
- krwawienie po stosunku,
- ból w dolnej części brzucha.
- zarażeni mężczyźni zwykle odczuwają pieczenie w trakcie oddawania moczu.

Profilaktyka:

Najczęściej do zakażenia Chlamydią Trachomatis dochodzi na drodze kontaktów seksualnych. Nie wyklucza się także zakażenia poprzez wspólne używanie przedmiotów higieny osobistej, toalety czy kąpiel na pływalni gdyż wodę uważa się za dobry „nośnik” bakterii.

Aby kuracja odniosła skutek muszą się poddać wszyscy członkowie rodziny

Comments are closed.

'