Polecam naturalne suplementy Calivita .Witamina na dobry wzrok Witamina AW stanach napięcia nerwowego Magnez B6

e-Pasożyty.pl

Skutecznie przeciw pasożytom

Fasciolopsydoza

Posted by goska2 on Luty - 16 - 2012 with 0 Comment

Fasciolopsydoza

Fascjoloza, inaczej znana jako fasciolopsydoza rozpowszechniona jest na Dalekim Wschodzie oraz w Indiach. Najczęstsze zachorowania występują tam, gdzie na szeroką skalę rozpowszechniona jest hodowla świń, a ludzie w dużej mierze spożywają rośliny w surowym stanie z akwenów wodnych. Chodzi tu głównie o kasztany oraz orzechy wodne. Pierwszym żywicielem, którego atakują pasożyty jest ślimak wodny. To właśnie w nim przywra rozwija się doczekując się kolejnych etapów. Później zaczyna osadzać się na roślinach wodnych wyżej wymienionych, na których przeobraża się i zostaje zjedzona min. przez człowieka. Już samo picie wody z niepewnego źródła jest ryzykowne, ponieważ przywry mogą znajdować się na jej powierzchni. W naszym organizmie pasożyty osadzają się w dwunastnicy lub jelicie czczym, gdzie osiągają pełną dojrzałość. Mogą one przetrwać jako dorosłe do roku czasu.
Większość tego typu zakażeń odbywa się praktycznie bez objaw, jednak fascjoloza prowadzi do sporych zmian wewnątrz naszego organizmu, które na początku nie są zauważalne. Mowa tu min. do wrzodów pojawiających się w jelicie cienkim, do zaburzeń wchłaniania niektórych składników pokarmowych. Mogą także pojawiają się alergie oraz biegunki, które bywają bardzo uciążliwe. Można je także wykryć poprzez badanie kału, w którym znajdują się jaja pasożyta. Duże ilości danego pasożyta w organizmie człowieka mogą prowadzić do jego wyniszczenia, a nawet do śmierci.
W profilaktyce trzeba przede wszystkim pamiętać o myciu owoców i warzyw, gdyż pasożyty mogą się na nich znajdować. Należy także myć korzenie roślin wodnych, gdyż są one przysmakiem wielu osób. Dzięki temu na pewno nie dojdzie do jakiegokolwiek zakażenia. Może dojść do sytuacji, gdzie zwierzęta hodowlane zjedzą dane rośliny, dlatego też mięso zwierzęce również powinno być dobrze obrabiane i przegotowane do spożycia. Dzięki takim zabiegom na pewno fascjoloza nie będzie nas dotyczyła, choć należy dodać, że w Polsce rzadko spotykamy się z takim zakażeniem, co nie oznacza, aby nie dbać o siebie.

You must be logged in to post a comment.

'