Polecam naturalne suplementy Calivita .Witamina na dobry wzrok Witamina AW stanach napięcia nerwowego Magnez B6

e-Pasożyty.pl

Skutecznie przeciw pasożytom

Filarioza

Posted by goska2 on Luty - 16 - 2012 with 0 Comment

Filarioza

Filarioza nie jest jedną choroba, lecz grupą chorób, które powodują pasożyty zwane nicieniami. Najczęściej zagnieżdżają się we krwi oraz w naszych tkankach. Należy do nich zaliczyć min. loazę, wuszereriozę oraz mansonelozę.  Istnieje prawdopodobieństwo zakażenia się daną chorobą poprzez ukąszenie owada, który ją przenosi. Występuje ona min. a Afryce, Indiach oraz Ameryce Południowej. Można ją spotkać także w mniej rozwiniętych regionach Azji oraz na wyspach morza Karaibskiego.

Po przedostaniu się do organizmu człowieka atakują one przede wszystkim jego układ limfatyczny. Zaczynają tam wzrastać, blokując światło naczyń. Powoduje to min. to, że chłonka nie może być dalej transportowana, dlatego dochodzi do częstych zapaleń narządów limfatycznych. Węzły chłonne doznają częstego obrzęku, co prowadzi do ich włóknienia. Zakażenie filariozą można potwierdzić na pośrednictwem badania krwi.
Zazwyczaj pierwsze objawy pojawiają się po około roku po zakażeniu bakterią. Dlatego też przez ten czas nie będziemy zdawać sobie sprawy z zagrożenia. Jako pierwsze objawy mogą wystąpić min. gorączka, zapalenie węzłów i naczyń chłonnych, u mężczyzn także zapalenie jąder. Kobiety z kolei mogą mieć problem z prawidłowym funkcjonowaniem sutków.

 

U wielu osób zarażonych w choroba przebiega bezobjawowo. Sama nazwa filariozy obejmuje zakażenie nie jednym rodzajem bakterii lecz kilkoma lub kilkunastoma. W zależności od rodzaju wywołują one inne objawy. Jedne z nich prowadzą do zmian skórnych u człowieka, inne zaś do licznych obrzęków, a nawet zapalenie mózgu.

 

Dlatego też bardzo ważna jest profilaktyka w tym przypadku. Jest to bardzo ważne, aby nie mieć problemu z obrzękami limfatycznymi. Należy min, nosić odzież z długim rękawem, szczególnie po zmroku, aby nie narazić się na ukąszenia komarów. Najlepiej jest spać przy zamkniętych oknach, bądź też używać przy tym moskitiery, która nasączona jest środkiem na odstraszenie owadów. Przebywanie na dworze wymaga także stosowania środków odstraszających na skórę oraz odzież.

You must be logged in to post a comment.

'