Polecam naturalne suplementy Calivita .Witamina na dobry wzrok Witamina AW stanach napięcia nerwowego Magnez B6

e-Pasożyty.pl

Skutecznie przeciw pasożytom

Glista ludzka to białe robaki, żyjące w przewodzie pokarmowym, gdzie odżywiają się
częściowo strawionym pokarmem swego żywiciela. Dojrzałe samce mierzą 15-35 cm długości i 0,2-0,4 cm grubości, podczas gdy samice mają 20-50 cm długości i 0,3-0,6 cm grubości.

 

Glista ludzka

Jednym z najpopularniejszych u nas pasożytem, którym się zarażamy jest glista ludzka. Należy do odmiany nicieni, a do tego osiąg z nich największe rozmiary. Wywołuje ona chorobę zwaną glistnicą. Jako miejsce ataku wybiera sobie jelito cienkie. Jeśli jednak pasożyty namnożą się w dużej ilości, wówczas niektóre z nich zaczynają się przenosić do żołądka. W przypadku wymiotowania mogą one wydostać się na zewnątrz. Zdarza się, chociaż rzadziej, że dostają się one do układu oddechowego. Dojrzałe glisty mogą osiągnąć wielkość do 40 cm. Dorosła postać glisty samicy jest w stanie wyprodukować około 200 jaj na dobę. Osiągając dorosłość są one w stanie przeżyć do roku. Po połknięciu jaja larwa zaczyna uwalniać się z otoczki, a następnie przedostaje się do naczyń krwionośnych. Następnie wędruje min. do wątroby oraz do serca, Następnie na pośrednictwem dróg oddechowych dostaje się do przełyku i żołądka, gdzie trafia do ostatniego miejsca, czyli jelita cienkiego.
Pierwszymi objawami, które nie są na początku groźne są min. zawroty głowy, nerwowość, wymioty oraz częste bóle brzucha, złe funkcjonowanie jelit, zmiany skórne, jak na przykład wysypki, napady astmy oraz podwyższona temperatura. Później może dochodzić do zmian apetytu, bólów głowy, stanów lękowych, czy też do ślinotoku. W przypadku dużej inwazji możemy spotkać się min. z zapaleniem oskrzeli, ze zgrzytaniem zębów. Niedokrwistością, dusznościami oraz infekcjami dróg oddechowych. do zakażenia dochodzi min. poprzez działanie czynników zewnętrznych oraz spożywanie niemytych owoców oraz warzyw.
W związku z licznymi zagrożeniami, jakie niesie za sobą glista ludzka należy zadbać o odpowiednią profilaktykę. Należy przede wszystkim dbać o higienę osobistą oraz o higienę żywienia. Zaleca się min. wycie owoców oraz warzyw przed spożyciem, picie wyłącznie przegotowanej wody, a także odrobaczanie zwierząt domowych. Należy także chronić dzieci przed glistą poprzez mówienie im, aby myły ręce po zabawie na dworze lub też skorzystaniu z toalety.

SPOSÓB ZAKAŻENIA
Ludzie zarażają się połykając jaja glisty wraz z zanieczyszczonym pożywieniem.W jelicie z
jaj wylęgają się larwy, które następnie przechodzą przez ścianę jelita do naczyń krwionośnych i z prądem krwi do wątroby. W wątrobie rosną do wielkości ok 1 mm. Z wątroby ponownie dostają się do krwi i z jej prądem wędrują do płuc. Następuje ich dalszy wzrost do 2 mm. Odkrztuszone i połknięte ze śluzem młode larwy ponownie dostają się do jelita cienkiego i tu już pozostają. Dlatego w żadnym wypadku nie należy połykać odkaszlniętego śluzu.

Glisty mają własne bakterie i wirusy. Jedną z takich bakterii jest Bacteroides fragilis (pałeczka flory przewodu pokarmowego i noso-gardzieli człowieka – to beztlenowiec) – nie lubi tlenu.

 

OBJAWY ZAKAŻENIA

W czasie wędrówki larw przez płuca pojawia się:
- zapalenie oskrzeli,
- odoskrzelowe zapalenie płuc.

Obecność glist w jelitach powoduje:
- spadek apetytu,
- mdłości,
- wymioty,
- bóle brzucha,
- ślinotok.

U niektórych zakażonych mogą nasilić się objawy alergiczne:
- wypryski,
- świąd skóry,
- pokrzywki,
- napady duszności.

ZAPOBIEGANIE ZAKAŻENIU:

- picie przegotowanej wody,
- przestrzeganie ogólnych zasad higieny osobistej i żywienia,
- utrzymanie rąk w czystości,
- mycie warzyw i owoców przed jedzeniem,
- pranie i prasowanie bielizny osobistej, pościeli,
- gruntowne wietrzenie lub pranie koców, narzut i dywanów

PROFILAKTYKA ORAZ WSPOMAGANIE LECZENIA

Ponieważ każdego dnia, w każdej godzinie narażeni jesteśmy na infekcję, należy przynajmniej raz na pół roku systematycznie dokonywać profilaktyki oczyszczania organizmu z pasożytów oraz odtruwania z toksyn.

'