Polecam naturalne suplementy Calivita .Witamina na dobry wzrok Witamina AW stanach napięcia nerwowego Magnez B6

e-Pasożyty.pl

Skutecznie przeciw pasożytom

Grzybicę pochwy wywołuje na ogół drożdżak Candida albicans (bielnik biały), dlatego chorobę tę określa się też mianem kandydozy lub drożdżycy.

kobieta.jpg Jak większość grzybów, drożdżaki najlepiej rosną tam, gdzie jest ciepło, ciemno i wilgotno, a więc pochwa jest dla nich miejscem wymarzonym. Grzybice pochwy stanowią ok. 20% wszystkich infekcji narządów rodnych. Wywołują je przeważnie drożdżaki.Około 75% kobiet przynajmniej raz w życiu ma incydent zapalenia dróg rodnych na tym tle, u około 50% stwierdza się okresowe zakażenie nawracające

ZESTAW ANTY-PASOŻYTY I GRZYBICE ZAMÓW 30% TANIEJ W KLUBIE CALIVITA

paraprotex1.jpgaz_zymes1.jpgnopalin1.jpg

Prawidłowa flora bakteryjna zdrowej kobiety zawiera pałeczki kwasu mlekowego, niewielkie ilości innych drobnoustrojów takich jak gronkowiec złocisty, paciorkowiec, bakterie Escherichia coli, a nawet niektóre szczepy grzybów. Pałeczki kwasu mlekowego pełnią ważną rolę w utrzymaniu odpowiedniego poziomu zakwaszenia środowiska pochwy, zapewniając w ten sposób naturalną ochronę przed nadmiernym namnażeniem się innych bakterii. Jeśli jednak pod wpływem różnych czynników, takich jak przyjmowanie antybiotyków, osłabienie organizmu lub długotrwały stres, kwasowość flory bakteryjnej zostaje zachwiana, organizm kobiety nie może skutecznie bronić się przed infekcją.

Grzybice pochwy występują zwłaszcza:

  • U kobiet chorujących na cukrzycę – często grzybica jest pierwszym objawem tej choroby, gdyż podwyższony poziom cukru we krwi ułatwia namnażanie się drożdży;
  • Po menopauzie, gdy błona śluzowa narządów rodnych staje się coraz cieńsza, bardziej sucha i podatna na mikrourazy;
  • Jako efekt zmian hormonalnych i odczynu pochwy przed miesiączką; zwykle po menstruacji objawy ustępują;
  • Ciąża – układ immunologiczny kobiety jest osłabiony, ponieważ musi się dostosować do obecności płodu. Dochodzi wtedy do rozpulchnienia tkanek narządów płciowych i zwiększenia w ich nabłonku ilości glikogenu, a równocześnie maleje kwaśność pochwy.
  • Po infekcjach, szczególnie leczonych antybiotykami, które niszczą naturalną florę bakteryjną pochwy, ułatwiając rozwój drobnoustrojom chorobotwórczym.
  • Podrażnienia i urazy pochwy.
  • Niedobór witamin i żelaza.
  • Otyłość oraz niewłaściwa dieta.
  • Noszenie bielizny z włókien sztucznych, co powoduje nadmierną wilgotność i ciepłotę w kroczu.

Typowe objawy grzybicy pochwy to:
- swędzenie,
- pieczenie,
- upławy w charakterystycznej postaci przypominające serek homogenizowany.
Jednak nie zawsze choroba przebiega typowo, zwłaszcza przy zakażeniach przewlekłych dolegliwości nie są wtedy zbyt dokuczliwe, raz pojawiają się, raz znikają, mają różne nasilenie, upławy nie są stale obecne, często objawy wydają się bardziej dotyczyć dróg moczowych – pieczenie przy jego oddawaniu, uczucie nie do końca opróżnionego pęcherza po skończonej mikcji, częste chodzenie do ubikacji, oddawanie moczu porcjami itp.

Aby uniknąć zakażenia:

- nigdy nie pożyczaj ręcznika ani innym, ani od innych.
- jeden ręcznik przeznacz tylko do celów intymnych.
- zrezygnuj z myjki i gąbki. W ich drobnych oczkach mogą gromadzić się i rozwijać bakterie oraz grzyby.
- myj intymne miejsca od przodu ku tyłowi, aby nie zainfekować pochwy drobnoustrojami z okolic odbytu.
- noś niezbyt obcisłą bieliznę z włókien naturalnych. Sztuczne tkaniny nie przepuszczające powietrza są powodem wilgotności i nadmiernego ciepła w miejscach intymnych, co sprzyja rozwojowi grzybicy.

- Pierz bieliznę w delikatnych środkach, najlepiej płatkach mydlanych. Potem dokładnie ją płucz. Resztki środków piorących mogą podrażniać delikatną skórę i sprzyjać zakażeniom.
- Do mycia intymnych miejsc używaj specjalnie przeznaczonych do tego celu kosmetyków (płyny do higieny intymnej). Mają one odczyn podobny do naturalnego środowiska pochwy. Zwykłe mydła i kąpiele w piance mogą zaburzać naturalnie kwaśny odczyn pochwy i sprzyjać zakażeniom.
- Zapomnij o irygacji pochwy (chyba, że zaleci ci ją lekarz). Niszczy jej naturalną florę bakteryjną. Wyjałowiona śluzówka pochwy jest znacznie podatniejsza na różne infekcje, na czele z grzybicą.
- podróży, w czasie menstruacji lub jeśli nie masz przez dłuższy czas w ciągu dnia dostępu do łazienki, używaj chusteczek do higieny intymnej. Przed wyjazdem kup w aptece jednorazowe nakładki na muszlę klozetową.
- jeśli cierpisz z powodu nawracających infekcji pochwy, zrezygnuj ze stosowania tamponów i pigułek antykoncepcyjnych. Zbadaj stężenie glukozy we krwi (być może masz cukrzycę) i poziom hormonów tarczycy. Cukier jest doskonałą pożywką dla drożdżaków.

Zawsze tez leczeniu powinien poddać się partner, nawet jeśli nie dostrzega u siebie symptomów choroby.

Leczenie grzybicy pochwy jest uciążliwe i długotrwałe. Powinno opierać sie na podawaniu wewnętrznie preparatu grzybobójczego – ParaProteX.

Pamiętajmy, że nawrót grzybicy może nastąpić, gdy osłabiona zostanie odporność. Aby temu przeciwdziałać, należy przyjmować – AC Zymes

W czasie kuracji ważna jest odpowiednia dieta bez cukru.

'