Polecam naturalne suplementy Calivita .Witamina na dobry wzrok Witamina AW stanach napięcia nerwowego Magnez B6

e-Pasożyty.pl

Skutecznie przeciw pasożytom

Skóra i paznokcie najczęściej stają się zagrożone i podatne na infekcję grzybiczą wtedy, gdy system odpornościowy skóry człowieka przestaje prawidłowo funkcjonować i pojawiają się czynniki wywołujące wzrost możliwości zachorowania.

ZESTAW ANTY-PASOŻYTY I GRZYBICE ZAMÓW 30% TANIEJ W KLUBIE CALIVITA

paraprotex1.jpgaz_zymes1.jpgnopalin1.jpg

Pod względem zajęcia struktur skóry procesem chorobowym możemy podzielić grzybice na dwie kategorie: – powierzchowne grzybice naskórkowe – grzybice dotyczące zakażenia skóry właściwej, włosów i paznokci z odczynem zapalnym.
Grzybicą należącą do pierwszej kategorii jest łupież pstry. Łupież pstry – występuje na skórze w postaci łuszczących się, plackowatych ognisk. Zmiany te mogą uwidaczniać się wyłącznie latem, ponieważ ogniska grzybicy nie brązowieją pod wpływem opalania się, uwidaczniają się jako różnej wielkości plamy słoneczne. Łupież pstry pojawia się głównie na tułowiu, szyi, ramionach zwłaszcza podczas upałów, przy wzmożonej potliwości skóry. Choroba jest dość charakterystyczna dla osób uczęszczających na siłownie, gdzie kontakt z wieloma osobami i duża wilgotność skóry ze względu na pocenie jest idealnym środowiskiem do mnożenia się grzybów i zarażania przez nie skóry.

Druga kategoria bardzo często nazywana jest grzybicami właściwymi skóry i ma wiele odmian z powodu zajęcia określonych obszarów skóry. Grzybice właściwe dzielimy następująco:

1. Grzybica owłosionej skóry głowy
2. Grzybica skóry gładkiej
3. Grzybica fałdów skórnych
4. Grzybica stóp
5. Grzybica paznokci

Grzybica owłosionej skóry głowy – zmiany chorobowe obejmują skórę owłosioną głowy
i brodę u mężczyzn. Ta postać grzybicy objawia się występowaniem licznych, drobnych ognisk o złuszczającej się powierzchni.

Grzybica skóry gładkiej – może występować na całym ciele, najczęściej spotykana jest na nieowłosionej skórze głowy, szyi, twarzy oraz ramionach. Charakterystyczne są obrączkowate ogniska o zabarwieniu różowym do czerwonego. Pokryte są one grudkami i łuskami, szerzą się obwodowo i wykazują skłonność do ustępowania w części środkowej.Zakażenie przenosi się przez wspólne używanie ręczników, gąbek, bielizny, obuwia, umywalek. Sprzyja temu duża wilgotność i maceracja, czyli rozmoczenie skóry rąk i nóg

Grzybica fałdów skórnych – może pojawiać się na tych obszarach skóry, które są pofałdowane i wilgotne, tj.:
- w pachwinach;
- na wewnętrznej powierzchni ud (zmiany obustronne, ale także często bardziej nasilone po jednej stronie; zmiany te mogą rozprzestrzeniać się do pośladków lub ku górze brzucha);
- pod piersiami;
- w obrębie pach.
Pojawiające się w tych rejonach zmiany grzybicze powodują zaczerwienienie, świąd i łuszczenie naskórka.

Objawami grzybicy skóry jest

- wypadanie włosów,
- świąd skóry (przeważnie w przypadku grzybicy skóry owłosionej),
plackowate łysienie, z zaczerwienieniem, drobnymi łuskami i czarnymi punkcikami, w miejscu odłamania się włosa,
- czerwone, lekko łuszczące się pierścienie na powierzchni skóry
- ułamane włosy (w grzybicy skóry głowy),
- stany zapalne przy cebulkach włosowych,

'