Polecam naturalne suplementy Calivita .Witamina na dobry wzrok Witamina AW stanach napięcia nerwowego Magnez B6

e-Pasożyty.pl

Skutecznie przeciw pasożytom

Rzęsistki to pierwotniaki z klasy wiciowców. Ciało jest kształtu owalnego lub gruszkowatego, długości 10-30 µm. Pierwotniak posiada 4 wici i błonkę falująca jako organellum ruchu.

W organizmie człowieka pasożytują trzy rodzaje rzęsistka:

 • rzęsistek pochwowy,
 • rzęsistek policzkowy,
 • rzęsistek jelitowy.
rzesistek.JPG

ZESTAW ANTY-PASOŻYTY I GRZYBICE ZAMÓW 30% TANIEJ W KLUBIE CALIVITA

paraprotex1.jpgaz_zymes1.jpgnopalin1.jpg

Rzęsistek posiada trzy stadia rozwoju: wiciową, amebową i cystopodobną i wiele form przejściowych.
Rzęsistek rozmnaża się bezpłciowo. Przy każdym jego podziale powstaje nowy organizm. Można znaleźć go w organizmie we wszystkich stadiach rozwoju. Może on wydzielać na swojej powierzchni substancje, które są identyczne do składu tkanek organizmu człowieka.

Wszystko to powoduje, że rzęsistek jest niemal nieujarzmiony i nie do zniszczenia, a organizm człowieka jest najbardziej odpowiedni do jego rozmnażania.
Zarazić się nim można przez:

 • usta,
 • odbytnicę,
 • narządy płciowe,
 • wdychanie powietrza.

Po jego wniknięciu do wnętrza człowieka, ma miejsce stopniowe zarażanie całego organizmu.

Rzęsistki posiadają wyjątkową zdolność: jeśli znajdą się w niekorzystnych dla siebie warunkach lub grozi im zagłada (w wyniku obrony systemu immunologicznego) mogą wydzielać substancje rogowe lub galaretowate, które tworzą dookoła ochronną otoczkę. Rezultatem jest nowotwór – kolonia rzęsistków upodabniająca się do chrząstki (włókniak, mięśniak) lub gęsty „kisiel” (torbiel).

Jeśli oddziałowywuje się na te rzęsistki, przechodzą z tego stadium w fazę amebopodobną i „uciekają” z nowotworu przez naczynia krwionośne. Przenikają do innego narządu, gdzie ma miejsce mniejsza przemiana materii, co oznacza, że przenika tu mniej leków – w chrząstki i kości. Tam rozwijają się i tworzą nowotwory.

Obecność w organizmie infekcji grzybiczej, wirusowej czy bakteryjnej niszczy siły obronne i stymuluje do powstania jeszcze bardziej agresywnej formy rzęsistka. W świecie mikrobów trwa bezustanna wojna, rodząca silniejsze i okrutniejsze pasożyty. Aby przetrwać i zwyciężyć, inne rodzaje intruzów, stają się niezwykle złośliwe i w rezultacie opanowują cały organizm człowieka.

 • Rzęsistek pochwowy

Odżywia się nabłonkiem dróg rodnych i moczowo-płciowych oraz płynami ustrojowymi. Pasożytuje w układzie rozrodczym (pochwa, szyjka macicy, gruczoł krokowy, nasieniowody) oraz w cewce moczowej (u mężczyzn moczowo-płciowej).

Zarażenie następuje przy kontaktach seksualnych, używanie tych samych urządzeń sanitarnych (np. miednice, gąbki, ręczniki) co osoba zarażona. Pasożyt może rozpowszechniać się w basenach z podgrzewaną wodą słabo chlorowaną.

Objawy u kobiety:

- zaburzenia w oddawaniu moczu,

- świąd,

- upławy,

- zielonkawe lub żółtawe, pieniste, o niemiłej woni, wypryski wokół warg sromowych,

- stan zapalny,

- owrzodzenia śluzówki pochwy,

- bóle podczas stosunków płciowych,

- pieczenie narządów płciowych,

- zaburzenia miesiączkowania,

- alkaliczny odczyn wydzieliny pochwy.
U 10-50% chorych zarażenie przebiega bezobjawowo.

 • Objawy u mężczyzn:

- swędzenie cewki moczowo-płciowej,

- zapalenie żołędzia i (lub) napletka,

- szklista wydzielina z prącia (głównie poranna),

- zaburzenia w oddawaniu moczu.

Rzadziej zapalenie gruczołu krokowego czy najądrzy.
U 15-50% mężczyzn zarażonych rzęsistkiem pochwowym którzy są zwykle partnerami seksualnymi zarażonych kobiet, objawy chorobowe nie występują.

Profilaktyka: unikanie przygodnych stosunków płciowych, przestrzeganie zasad higieny, wystrzeganie się publicznych wanien, miednic i cudzych przyborów higienicznych.

 • Rzęsistek policzkowy (Trichomonadida tenax Muller)

Występuje u osób mających próchnicę, zapalenie dziąseł, paradontozę
Umiejscawia się w zębodołach, w przestrzeniach między zębami i dziąsłami, to forma najmniej złośliwa ale najbardziej rozpowszechniona,

 • Rzęsistek jelitowy

Zamieszkuje układ trawienny. Jest najbardziej odporny na oddziaływanie czynników zewnętrznych.